Poradniki

POZBĄDŹ SIĘ PRZYCZYN NIEŚWIEŻEGO ODDECHU (HALITOZY)

Andrzej Chmielowski
Październik 7 2016

Halitoza

Nieświeży oddech a wiec halitoza wynikać będzie w głównej mierze z tego, że gromadzą się bakterie w jamie ustnej co sprawia, że ten przykry zapach się pojawia. Nieświeży oddech może się stać dla nas krępujący, ale mamy również możliwości rozpoczęcia leczenia tych problemów.  (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.html)

Nieświeży oddech

Co powoduje nieświeży oddech (halitozę)?

Zgromadzenie się bakterii powodujących nieświeży oddech będzie wynikać najczęściej z braku odpowiedniej higieny jamy ustnej co prowadzić będzie do odkładania się bakterii w płytce nazębnej w okolicach linii dziąseł oraz w tylnej części języka,. Inne przyczyny to również zła dieta, odkładanie się bakterii w trakcie snu, stres czy też odwodnienie. W rzadkich przypadkach nieświeży oddech może być objawem poważnej choroby, dlatego nie powinno się go ignorować i taki problem trzeba konsultować również z dentystą, jeśli problem nie będzie ustępował. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej może nam pomóc w pokonaniu tego właśnie problemu. Po zapoznaniu się z przyczynami nieświeżego oddechu należy podjąć właściwe kroki, by ten problem eliminować.

Produkty do jamy ustnej

Używamy płynu do płukania jamy ustnej, który będzie niszczył bakterie, które powodują ten nieświeży oddech i związki o przykrym zapachu, które znajdują się w niektórych pokarmach. Pijemy dużo wody przez cały dzień i ograniczamy napoje zawierające kofeinę oraz alkohol a także kwaśne i słodkie soku Minimalizujemy problem nieświeżego oddechu, jeśli po przebudzeniu szczotkujemy zęby. Regularnie wykonujemy nitkowanie i płukamy jamę ustną płynami, które będą niszczyć bakterie, które odpowiadają za nieświeży oddech.

Codziennie nitkujemy zęby, ponieważ dzięki temu uniemożliwimy również osadzanie się resztek jedzenia w przestrzeniach międzyzębowych i gromadzenie się płytki nazębnej Codziennie przez nitkowanie powinniśmy czyścić wąskie przestrzenie pod linią dziąseł, do których nie zawsze będzie docierać szczoteczka. Dzięki tym kilku podpowiedziom można oczekiwać, że uda się problem zwiazany z halitozą jakoś skutecznie pokonać i nie będzie dla nas kłopotliwy.

Udostępnij