Poradniki

O podróżnych szczoteczkach do zębów

Mateusz Furmański
Październik 8 2016

Mycie zębów

Nawet w trakcie podróży można zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów podróży jest możliwe.

Szczoteczka w podróży

W czasie podróży utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej umożliwia specjalna szczoteczka do zębów. (http://www.pro-orto-dent.pl/stomatologia-estetyczna.htmlW sklepach znajdziemy wiele podróżnych szczoteczek do zębów. Są wśród nich zarówno szczoteczki składane, jak również dwuczęściowe. Te ostatnie są jednocześnie pojemnikiem do ich przechowywania. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy w bagażu mamy mało wolnego miejsca.

Podróżna szczoteczka do zębów

Coraz więcej osób nosi ze sobą zwykłą lub podróżną szczoteczkę oraz małą tubkę pasty i pudełko nici dentystycznych. Niektórzy zabierają je nawet i przechowują w swoich miejscach pracy. Na pewno warto taki zestaw umieścić w bagażu podręcznym; przyda się wtedy, kiedy nasz bagaż główny dotrze z opóźnieniem. Wiele osób dba o to, aby w bagażu podręcznym umieścić najbardziej przydatne rzeczy, nie powinno więc w nim zabraknąć także podróżnej szczoteczki do zębów, małej tubki pasty i pudełeczka nici. W ten sposób nawet w trakcie podróży będzie można zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. Warto pamiętać, że jeśli zapomnimy pasty do zębów, warto wyszczotkować zęby nawet samą, lekko zwilżoną szczoteczką.

Rodzaje szczoteczek do zębów

Jak jeszcze możemy dbać o zęby w trakcie podróży?

Żucie gumy

Jeżeli w trakcie podróży jest ograniczona ilość wody i jedzenia, pamiętaj, aby zabrać ze sobą gumę do żucia. Podróże samolotem wywołują uczucie suchości w ustach, w efekcie zwiększa to ryzyko rozwoju próchnicy. Żując gumę nie zawierającą cukru sprawimy, że wzrośnie ilość wytwarzanej śliny, który pomoże usunąć nadmierną ilość bakterii.

Podjadaj z głową

Czekają na lotnisku lub przebywając w tanim hotelu na pewno nie możesz liczyć na inne jedzenie niż przekąski z automatu. Należy je jednak wybierać mądrze. Zęby będą nam wdzięczne, jeśli zamiast paluszków lub cukierków wybierzemy orzeszki ziemne. Są pewne informacje, które wskazują, że mogą one chronić szkliwo zębów przed osadzaniem się na nich płytki nazębnej. Do tego porcja orzeszków dostarczy nam fosforu i innych niezbędnych składników mineralnych.

Udostępnij