O stomatologii

Czas odczarować stereotypy o stomatologach

Mateusz Furmański
Październik 7 2016

Dentysta

Znieczulają obecnie i leczą praktycznie bez bólu. Gabinety mają nowoczesny sprzęt, dentyści wciąż cieszą się złą stawą. Z ich usług korzystamy rzadko i najczęściej z konieczności. Jak się jednak okazuje nadal nasi rodacy boją się wizyty u dentysty i niestety pojawia się poważny problem z zębami. Dopiero, gdy pojawi się znaczący ból okazuje się, że problemy są już bardzo poważne.  (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.html)

Mycie zębów

Zalecane są szczotkowania, które trwać będą przez około trzy minuty. Dentystę coraz częściej traktujemy jako ostatnią deskę ratunku, ale nie jako sprzymierzeńca w uzyskaniu pięknego uśmiechu.

Nie leczymy się ze strachu

Dentofobia

Okazuje się, że do dentysty najczęściej chodzimy ze strachu. Taki jest powód niechęci u ponad 40% naszych rodaków. Boimy się bólu oraz wstydzimy tego, że nasze zęby są bardzo złym stanie. Coraz częściej jednak w gabinetach oferowane są nam nowoczesne znieczulenia, a jednocześnie mamy również gwarancje, że dentysta jest już uodporniony nawet na najbardziej poważne przypadki.

Stomatologia

Dzień dentysty to taki moment, gdy będzie można łamać stereotypy, które kojarzą się z tym zawodem, będzie można również poznać jego historię. Temu służyć będą zajęcia muzealne zorganizowane przez Uniwersytet w Białymstoku, w ramach którego chętnie poznają realia gabinetów z ubiegłego wieku. Uczestnicy zobaczą jak wyglądało kiedyś leczenie zębów.

Regularne mycie zębów

Światowy Kongres Stomatologiczny w Polsce

Tegoroczne obchody Dnia Dentysty w Polsce będą wyjątkowe, ponieważ w Poznaniu miał miejsce Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Głównym jego tematem był wpływ stanów patologicznych jamy ustnej na zdrowie. W Kongresie uczestniczy około 12 tysięcy osób z całego świata. W ciągu czterech dni biorą udział w wykładach szkoleniach i prezentacjach. Głównym celem będzie pokazanie, że dbanie o własną jamę ustną będzie bardzo ważne, ponieważ wpływa również bezpośrednio na stan naszego organizmu.

Jama ustna będzie integralną częścią organizmu i bramą, która otwiera rozwój dalszych struktur. Dentyści starają się już od dawna pokazywać, że leczenie ma poważny charakter, ponieważ, jeśli zaniedbamy swoje zęby może to prowadzić do wielu innych poważnych schorzeń, dlatego musimy o swoje uzębienie odpowiednio dbać.

Udostępnij