Leczenie zębów

CO TO JEST PRÓCHNICA ZĘBÓW?

Andrzej Chmielowski
Październik 7 2016

Próchnica zębów

Pojawiać się będzie w momencie, gdy kwasy narusza szkliwo, a więc twardą powłokę zęba. Powstawanie tych kwasów spowodowane będzie kleistą warstwą bakterii a więc tak zwaną płytką nazębną. Na płytce gromadzą się drobnoustroje, które żywią się jedzeniem zawierającym cukier. W procesie trawienia cukrów powstają atakujące powierzchnię zęba kwasy. Z czasem próchnica może powodować również powstanie dziur w powierzchni zęba. Nazywane są one ubytkami, nieleczone ubytki w zębach mogą się zwiększyć i doprowadzić może to nawet do zniszczenia zęba. (http://www.pro-orto-dent.pl/leczenie-zebow.html)

Co to jest próchnica zębów?

Jeśli myślisz, że masz ubytek to trzeba się pojawić w klinice stomatologicznej. Dentysta powinien założyć plombę. Mogą one powstrzymywać powiększenie się ubytku. Kwasy stale atakują powierzchnię zębów, ale próchnica nie będzie powstawać nagle. Dzieje się tak, ponieważ w jamie ustnej są czynniki, które służą wzmocnieniu zębów i zatrzymaniu procesu rozwoju próchnicy. Jednym z nich będzie ślina. To tam są minerały, które mają nam pomagać we wzmocnieniu powierzchni zębów.

Co to jest próchnica zębów?

Fluor, który znajduje się często również w wodzie będzie także tym elementem, który pomoże wzmocnić żeby.

Regeneracja płytki nazębnej

Zaawansowaną próchnice dzieli się na cztery fazy.

Faza 1

Ciemna plama na powierzchni zęba może oznaczać próchnicę.

Szczotkowanie pastą z fluorem oraz nitkowanie może uchronić nas przed rozwojem tego w ubytek.

Faza 2

Próchnica zmieni się w ubytek.

Przenika przez twardą powłokę zęba.

Faza 3

Ubytek dociera do miękkiej warstwy zęba i powiększa się coraz szybciej.

Faza 4

Jeśli ubytek nie będzie zaplombowany może powodować problemy w głębszej części zęba.

W zapobieganiu próchnicy bardzo ważne będzie regularne odwiedzanie stomatologa. Jeśli masz próchnicę, Twój dentysta może zaproponować plombę, kurację fluorem lub też jakieś inne sposoby leczenia.

Warto szukać takich rozwiązań, dzięki którym rzeczywiście będziemy w stanie o to swoje uzębienie naturalne dbać. nie można dopuszczać do tego, że będzie się ten ubytek rozwijać. to ważne. ponieważ będzie to poważny problem, który może wpływać na zdrowie ogólne.

Udostępnij